Komunikacja w rekrutacji

recruitment

Firma TML Proffesional jest agencją zatrudnienia posiadającą doświadczenie w rekrutowaniu pracowników. Zapraszamy do skorzystania z pomocy naszych specjalistów, ale też dzielimy się wiedzą dotyczącą komunikowania się z kandydatami podczas rekrutacji.

Znalezienie nowego pracownika to złożony i czasochłonny proces. Zwieńczeniem zaangażowania rekrutera jest zatrudnienie wykwalifikowanej osoby, która poza wymaganym wykształceniem, posiada również „to coś”, co może się przełożyć na poprawę wyników firmy.

A co z pozostałymi kandydatami, którzy nie zostali zatrudnieni? Bardzo często rekruter o nich zapomina. To pozornie niegroźne uchybienie pozostawia jednak sporą skazę na opinii o naszej firmie i może mieć bezpośrednie przełożenie na jakość otrzymywanych CV podczas kolejnych poszukiwań nowego pracownika.

Pełny proces rekrutacji polega bowiem nie tylko na znalezieniu odpowiedniej osoby na dane stanowisko, ale też na komunikacji z kandydatami, którzy nie zostali zatrudnieni. Jak to zrobić? Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby nie tylko wykazać się odpowiednim poziomem kultury osobistej, ale też znacząco podbudować wizerunek firmy.

Przede wszystkim rekruter musi dotrzymywać słowa. Jeśli informował kandydata po rozmowie kwalifikacyjnej, że decyzję przekaże telefonicznie bądź drogą mailową, to nie powinien o tym zapomnieć. Nie warto też korzystać z gotowej formułki. Wywołuje ona podobny skutek, jak standardowe, niczym nie wyróżniające się CV, przesłane do rekrutera. Najlepiej przygotować indywidualną informację wraz ze wskazaniem przyczyn negatywnej decyzji. Warto również poinformować, że dana kandydatura będzie brana pod uwagę podczas ewentualnych kolejnych procesów rekrutacyjnych.

Prawidłowo prowadzona komunikacja z kandydatami na pracowników procentuje w przyszłości i opłaca się każdej firmie. TML Proffesional działa właśnie w taki sposób. Jeśli poszukiwanie właściwego pracownika sprawia Państwu trudności, warto zgłosić się do profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednie narzędzia i doświadczenie w tej dziedzinie. Firma TML Plus jest agencją zatrudnienia, gotową służyć Państwu pomocą w każdym takim projekcie.