Poznaj swoje mocne strony

Conceptual Smiling Young

Agencja Pracy Tymczasowej TML Plus służy wsparciem osobom poszukującym pracy. Jedną z ważniejszych kwestii jest umiejętne zaprezentowanie się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Do takiego spotkania należy się rzetelnie przygotować. Może ono bowiem zadecydować o naszym być albo nie być na rynku pracy.

Warto pamiętać, że pracodawca rozmów kwalifikacyjnych przeprowadza kilka, a nawet kilkanaście. Każdy kandydat to dla nas konkurencja i jeśli nie zaprezentujemy się odpowiednio, możemy zostać pominięci.

Kluczową kwestią jest więc przygotowanie. Liczy się nie tylko aspekt wizualny, ale również nastawienie oraz świadomość swoich wad i zalet. Przed rozmową kwalifikacyjną warto więc szczerze je przeanalizować. Na początek trzeba się zastanowić co możemy danemu pracodawcy zaoferować i nasze wnioski poprzeć odpowiednim zapisem w CV. Nie warto koloryzować i przypisywać sobie umiejętności, których nie posiadamy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekrutrer szybko wychwyci kłamstwo. Zostaniemy z poczuciem wstydu i bez pracy.

Rzetelne przygotowanie może ułatwić przeprowadzenie popularnej Analizy SWOT. Jest to zestawienie swoich silnych oraz słabych stron, potencjalnych szans oraz prawdopodobnych zagrożeń. Taka analiza uzmysłowi, które cechy promować i zachwalać przed osobą rekrutującą, a o których lepiej nie wspominać. Potencjalne szanse oraz prawdopodobne zagrożenia, to drogowskazy pomagające w obraniu właściwej ścieżki rozwoju.

Kandydat, który dobrze przygotuje się do rozmowy z pracodawcą, zyskuje dużą przewagę nad pozostałymi chętnymi na dane stanowisko. To często nawet ważniejsze niż spełnianie wszystkich wymagań związanych z wykształceniem czy doświadczeniem i niejednokrotnie jest czynnikiem decydującym o przyjęciu do pracy.